28.08.2018

Haft krzyżykowy a zdrowie..


Witajcie kochani..


Dziś przychodzę do Was, z paroma faktami na temat haftu krzyżykowego dla zdrowia..
Szczerze powiedziawszy, kochani niektóre fakty, mile mnie zaskoczyły..

Harmonijny rozwój.. 
Ponieważ wielu z nas mieszka w mieście, lewa półkula jest aktywowana ponad miarę, co jest odpowiedzialne za racjonalne myślenie.. Haft krzyżykowy, obejmuje prawą półkulę odpowiedzialną za kreatywność..

Terapia sztuką.. 
Korzyści z tworzenia piękna, własnymi rękami od dawna są udowodnione przez psychoterapeutów.. Proces haftu uspokaja, redukuje stres, umożliwia "przełączanie"..

Rozwój umiejętności motorycznych.. 
Wszyscy wiedzą, że rozwijanie małych umiejętności ruchowych jest bardzo ważne dla małych dzieci - wpływa to bezpośrednio na rozwój umiejętności myślenia.. Nie uwierzycie, ale u dorosłych ta zależność nie wymiera.. 
Haftowanie bezpośrednio wpływa na aktywację połączeń mózgowych..

Zwiększenie samooceny.. 
Czy pamiętacie, jak robiliśmy rysunki w przedszkolu.. Z dumą pokazaliśmy je naszym rodzicom - rozwijałyśmy się w tedy.. A pragnienie bycia dumnym z tego, co zrobiliśmy własnymi rękami, nie zniknęło nigdzie..

Masaż.. 
W rękach istnieje wiele punktów, które są związane z narządów wewnętrznych, co pomaga normalizować hormonalnej tła, likwiduje bóle głowy i szum w uszach, zmęczenie psychiczne, stres nerwowy, choroby zapalne narządów płciowych, choroby układu moczowego, układu krążenia i układu chłonnego..


Podsumowując haft krzyżykowym nie jest nudnym hobbym..;)


Pozdrawiam was serdecznie.. 
Do usłyszenia..;) 


5 komentarzy:

 1. Dobre !!! I tego się będę trzymać :-) Dzięki Dorotko za ten bardzo budujący i pozytywny post.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Haft nie jest nudnym hobby ! Mnie osobiście bardzo relaksuje, ale znam takie osoby , które jakby musiały wyszywać to pewnie pogryzłyby współtowarzyszy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj sama wiem jak mocno zdrowotny wpływ ma haft na człowieka. Gdyby nie nitki i igła to 4 lata temu oszalałabym w szpitalu :( A tak udało się jakoś przez to przejść i dalej gdy mi źle to gnam do swoich robótek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli warto zajmować się haftem krzyżykowym :) dla mnie jest to sposób na wyciszenie się i oderwanie od codziennych problemów, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń