20.06.2016

Mulina..


 Witam was, moi drodzy w ten poniedziałkowy wieczór :) 

Parę dni temu podawałam numery i zamienniki mulin.. A dzisiaj, będzie ciąg dalszy w skrócie o mulinie..


Więc zaczynajmy :)

Wiadomo, że haft krzyżykowy wyszywa się muliną bawełnianą, czyli nicią o luźnym splocie 6 nitkowym.. Przy wyszywaniu, można dzielić ten splot na połowę – 3 nitki..

Na rynku polskim, są dostępne muliny, takich producentów jak: DMC, Ariadna i Anchor..
Każdy z producentów oferuje, mulinę w kilkuset kolorach.. Nici rozpoznaje, się po nadanych im numerach..

Polskim producentem muliny, jest firma Adriana.. Jest ona 100% bawełniana o długości 8 metrów.. Posiada ona obecnie 330 kolorów, a w 2009 roku wprowadzono dodatkową kolorystykę i zmieniono numerację, starą na nową.. 

 
(Wybaczcie za lekko niewyraźne zdjęcia)

Co do tej muliny mogę powiedzieć, że przy wyszywaniu, często jej nitki się plączą.. Po mimo plątania nici, efekt wyszywania nią, jest bardzo ładny.. 
A oto jej przykład:Adriana jest dostępna wszędzie, i posiada niską cenę.. 
Jeden motek kosztuje u mnie 1,30 zł..

Co do kolejnych marek mulin nie będę opisywać, ponieważ nie znam i nie chce gafy zrobić.. Za to bardzo chętnie dowiem się od was moi drodzy paru informacji.. :)

Życzę wam spokojnego wieczoru :)


4 komentarze:

 1. Ja pracuję na mulinie DMC. Krótka charakterystyka: Złożona z sześciu nitek. 8 metrów w pasemku. Nić najwyższej jakości, dwukrotnie mercyzowana bawełna długowłóknista nadaje nej mulinie wyjątkowego połysku. Specjalny wybór barwników zapewnia niezrównaną trwałość i odporność na działanie światła oraz środków piorących. Posiada 465 kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja pracuje na wielu - Ariadna stara i nowa, stara Odra, Dmc, Madiera, Anchor, B.Brand itd. Kazda z nich jest inna, ale ja lubie wszystkie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecnie Ariadnę dzielę na trzy części ( wyszywam dwoma nitkami), ale zaczynałam od trzech. Teraz nie wyobrażam sobie wyszywać trzema nitkami:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja korzystam z muliny Ariadny i polecam :)

  OdpowiedzUsuń